Romanian Musician Forum

Muzica , domnule !

AcasaPortalFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiți | 

Reglaj volum...altul decat cel de pe sistem:D

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
GibonCSS

Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 01/02/2008

MesajSubiect: Reglaj volum...altul decat cel de pe sistem:D   Dum 03 Feb 2008, 3:16 pm

Am acasa sistemul asta...se aude foarte bine, claritate buna...e numai bun pentru casa mea.

Singura problema este ca as vrea sa montez satelitii in fiecare colt al camerei, dar satelitul dreapta fata, are butonul de volum pe el.

Daca il pun pe perete unde vreau eu, va fi cam la o distanta de 2 metri de mine, si e incomod sa te deplasezi mereu cand vrei sa reglezi volumul.

Acum, intrebarea finala este: Exista vreo modalitate, posibilitate, sa montez un potentiometru de volum, sa il am langa mine pe birou?EmbarassedRolling Eyes ...cam nebunesc dar sper ca ma puteti ajuta intr-un fel.Multumesc.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
miezu'
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 23
Varsta : 30
Oras : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Reglaj volum...altul decat cel de pe sistem:D   Dum 03 Feb 2008, 7:09 pm

pai ai putea sa il desfaci si sa te uiti inauntru... sa scoti potentiometrul de volum de acolo(care probabil este legat cu 2 fire) si sa prelungesti cele 2 fire pana la tine la calculator sa iti faci o cutie ceva unde sa fixezi potentiometrul... nu e mare inginerie.. dar nu prea da bine ca aspect... cam asta e tot
Sus In jos
MusicMan
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 109
Varsta : 31

MesajSubiect: Re: Reglaj volum...altul decat cel de pe sistem:D   Dum 03 Feb 2008, 11:42 pm

sau ai putea sa faci o concesie si sa nu umblii la asta,mai ales dc nu te pricepi.pana la urma sunt sigur ca diferenta va fi insesizabila.tehnic se poate ,de ce nu,dar ma indoiesc ca rezultatul va avea un impact major asupra diferentei calitative de sunet.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://romanianmusician.forumotion.com
mateiutzu
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 29
Varsta : 31
Data de inscriere : 02/02/2008

MesajSubiect: Re: Reglaj volum...altul decat cel de pe sistem:D   Lun 04 Feb 2008, 1:38 pm

sau mai bine da-l la volum mediu si umbla din windows Very Happy
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.radioynx.ro/blogs/dincolo-de-sunet
Ender
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 23
Varsta : 32

MesajSubiect: Re: Reglaj volum...altul decat cel de pe sistem:D   Lun 04 Feb 2008, 3:20 pm

sau mai bine lasa satelitul respectiv langa tine
Sus In jos
GibonCSS

Numarul mesajelor : 7

MesajSubiect: Re: Reglaj volum...altul decat cel de pe sistem:D   Lun 04 Feb 2008, 9:51 pm

Smile) toate variantele sunt bune...acum sa vad ce hotaraste majoritatea casei Wink)...
Sus In jos
Morgan
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 31
Varsta : 30

MesajSubiect: Re: Reglaj volum...altul decat cel de pe sistem:D   Sam 09 Feb 2008, 6:14 am

Asa sistem... si n-are telecomanda... trist. Eu recomand varianta cu volumul din windows
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://2prostipegard.blogspot.com
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Reglaj volum...altul decat cel de pe sistem:D   

Sus In jos

Reglaj volum...altul decat cel de pe sistem:D
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Romanian Musician Forum :: Inregistrari :: Hardware & Software pentru inregistrari-
Mergi direct la: